Kiedy wyślemy Twoją paczkę?
PROSZĘ PRZECZYTAJ:
Towar do zamówień z danego tygodnia, złożonych do poniedziałku do 12.00, do tego momentu opłacone (lub za pobraniem) odbieramy we wtorek rano, pakujemy w środę i wysyłamy w środę/czwartek. Zamówienia złożone po poniedziałku po południu przechodzą do realizacji na następny tydzień, ponieważ produkty do tych zamówień odbierzemy w następny wtorek.
Zasada związana z terminem realizacji zamówień wynika z faktu, że nie mamy magazynu oferowanych produktów. Nasi Klienci cenią sobie fakt, że zamówione przez nich produkty mają maksymalnie długi termin przydatności do spożycia.
Niech nie zniechęci czas oczekiwania na Twoje zamówienie - maksymalnie 5 dni roboczych. W zamian otrzymasz paczkę pełną oryginalnych produktów, doskonale zapakowanych, z najlepszymi terminami przydatności do spożycia.
>PRZEPIS< Sambousek - arabskie pierożki





Opis
Sambousek - arabskie pierożki
Sambousek to małe pierożki serwowane jako mezze (przystawka) lub przekąska. Wypełnione mielonym mięsem (w krajach arabskich zwykle wołowiną lub baraniną), ale mogą być wypełnione szpinakiem, fetą lub innym serem. Prezentujemy przepis pierożki z dwoma rodzajami nadzienia: mięso z pieczarkami i orzechami włoskimi oraz z mloukhieh (świetny zamiennik szpinaku).
Ciasto na pierożki jest zwykle drożdżowe. My robimy sambousek z ciasta krucho-drożdżowego, bo takie nam smakują najbardziej.
Ciasto krucho-drożdżowe
(Przepis w rodzinie "od zawsze". Świetnie sprawdza się w pasztecikach w okolicach Wigilii)
- 50 dag mąki pszennej
- 15 dag margaryny
- 5-6 dag drożdży
- 2 jajka
- 2 żółtka
- 1/2 szklanki kwaśnej śmietany (ja używam dobrego jogurtu naturalnego)
- 2 łyżki mleka
- łyżeczka cukru, pół łyżeczki soli - do smaku
W miseczce rozkruszyć drożdże, dodać cukier, odrobinę mąki i ciepłe mleko. Wymieszać, pozwolić drożdżom "ruszyć".
Margarynę posiekać z mąką, dodać jajka, żółtka, sól i wyrośnięte drożdże. Wyrobić elastyczne ciasto, przykryć ściereczką, pozostawić do wyrośnięcia.
Farsz mięsny
Farsz wzbogacony orzechami włoskimi (częsty dodatek w kuchni arabskiej) z dodatkiem pieczarek i cebuli
- 1/2 kg dobrego mięsa mielonego (nasz farsz powstał z mielonej łopatki wieprzowej)
- 1/4 kg drobno pokrojonych pieczarek
- szklanka posiekanych orzechów włoskich
- szklanka drobno pokrojonej cebuli (lub posiekanej w malakserze)
- łyżka przyprawy ras el hanout
- 3 łyżki melasy z granatów
- płaska łyżeczka soli
- pieprz czarny wg upodobania do smaku
- masło klarowane lub inny tłuszcz do smażenia
Na patelni z rozgranym tłuszczem do smażenia, na dość mocnym ogniu, przysmażyć pieczarki (raczej nie dusić, by nie puściły soku, ale właśnie przysmażyć). Gy pieczarki będą miękkie i delikatnie przysmażone, dodać cebulę i posiekane orzechy i dusić do zeszklenia cebuli. Odłożyć na bok. Na patelni przysmażyć mięso mielone, dodać przyprawy. W misce dokładnie wymieszać mięso z faszem grzybowo-cebulowo-orzechowym.
Gdy masa będzie za sucha można dodać surowe jajko dla związania składników.
Farsz z mloukhieh
Mloukhieh to roślina będąca kuzynem szpinaku, świetnie szpianak zastępuje w farszu naszych pierożków.
- puszka mloukhieh 800 g
- pół szklanki posiekanych orzechów
- 2 ząbki czosnku
- sól (ostrożnie - mloukhieh jest w delikatnej solance)
- pieprz do smaku
- masło klarowane do smażenia
Mloukhieh delikatnie przepłukać na sicie, odsączyć, posiekać. Na patelni rozgrzać małą łyżkę masła, dodać posiekany czosnek i orzechy. Smażyć 2-3 minuty na średnim ogniu. Dodać mloukhieh i przyprawy. Dusić ok. 10 min. dla powiązania smaku składników i wyparowania nadmiaru płynu.
Przygotowanie
Wyrośnięte ciasto krótko zagnieść, odkroić kawałek, resztę przykryć, by nie wysychało. Rozwałkować cienkie ciasto. Dużą szklanką lub inna ulubioną formą wykrawać dość duże koła, nałożyć farsz, skleić. Ciasto w pierożkach będzie jeszcze rosło, więc powinno być dokładnie sklejone. Sambousek z mloukhieh (szpinakiem) można skleić w rodzaj koperty. Położyć na blaszkach wyłożonych papierem do pieczenia. Posmarować rozmąconym jajkiem z łyżką mleka. Pozostawić do wyrośnięcia. Wyrośnięte pierożki piec w temp. ok. 180 st. C przez ok. 15-20 minut - do zarumienienia.
! انشاء الله الصحة
Smacznego :)
Opinie o produkcie (0)
